Android, Xposed

Android bez reklam (blokowanie hosts i nie tylko)

Wraz ze wzrostem ilości reklam widocznych w oprogramowaniu desktopowym, mobilnym czy też na stronach internetowych i coraz to bardziej wymyślnych sposobach zagnieżdżania i “uodporniania” ich na adBlockery, niezależne grono developerów nieprzerwanie walczy o oprogramowanie wolne od reklam.

Przykładem skutecznej (=na bieżąco rozwijanej) aplikacji blokującej reklamy na Androidzie jest AdBlocker Reborn, którą instalujemy jako moduł Xposed.

Poza standardowym blokowaniem reklam metodą przekierowywania hostów reklamodawców na localhosta, oferuje ona znacznie bardziej zaawansowane i coraz szerzej stosowane metody blokowania reklam. Jedną z nich jest blokowanie reklam bazujące na API. W praktyce oznacza to, że nie zobaczymy już więcej bannerów reklamowych występujących w aplikacjach (nie mylić ze standardowymi reklamami na stronach www), a dodatkowo miejsce w którym miała się wyświetlić reklama zostanie zwolnione i wcielone do głównego obszaru roboczego aplikacji. Dwie pieczenie na jednym ogniu. 🙂

Alternatywnym i równie skutecznym rozwiązaniem kompleksowo usuwającym reklamy w Androidzie jest użycie dwóch aplikacji: AdAway (blokowanie hosts) i MinMinGuard (blokowanie reklam wbudowanych w aplikacje).

AdBlocker Reborn na XDA-developers:

Share this Story